جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

یک خرس در آمریکا با دوربین حیات‌وحش از خودش ۴۰۰ عکس سلفی گرفت!


عاشقان خرس‌ها احتمالاً از خواندن این خبر هیجان‌زده خواهند شد؛ چرا که یک خرس مشکی دوربین حیات‌وحشی را در فضای باز و پارک کوهستانی شهر بولدر پیدا کرده و با کمک آن صدها تصویر سلفی از خود به‌جا گذاشته است.

صفحه توییتر رسمی اداره فضای باز و پارک‌های کوهستانی (OSMP) بولدر در توییتی اعلام کرد که اخیراً یک خرس موفق به کشف یکی از دوربین‌های حیات‌وحش منطقه بولدر شده است که این اداره از آن‌ها برای رصد این زیستگاه استفاده می‌کند. در مدت کوتاهی که این خرس نزدیک این دوربین بوده، ۵۸۰ عکس ثبت شده که از این میان ۴۰۰ مورد عکس سلفی این حیوان بوده است.

منطقه بولدر با مساحت ۱۸,۶۰۰ هکتاری ۹ دوربین دارد. هدف از کارگذاری این دوربین‌ها، مشاهده چگونگی استفاده حیوانات از این محیط است. اداره OSMP می‌تواند با کمک این اطلاعات از زیستگاه‌های حساس مراقبت بیشتری به‌عمل آورد.

تصاویر سلفی یک خرس مشکی در زیستگاهی در آمریکا

علاوه‌براین، استفاده از این دوربین‌ها نیاز به حضور دائمی نیروی انسانی در این منطقه را به حداقل می‌رساند. این دوربین‌ها به‌طور خودکار قادر به تشخیص جانوران هستند و در صورتی که یک جانور از میدان دید آن‌ها عبور کند، از آن‌ها عکس می‌گیرند. دوربین‌های حیات‌وحش همچنین امکان ضبط ویدیوهای کوتاه ۱۰ تا ۳۰ ثانیه‌ای را دارند.

تصاویر حیات‌وحش یکی از منابع ارزشمند برای مطالعات محققان است. بسیاری از جانوران در معرض خطر که توسط سازمان‌های بین‌المللی معرفی می‌شوند، باید تحت نظر باشند، اما رصد آن‌ها با نیروی انسانی زمان و هزینه بسیار زیادی می‌طلبد و چنین بودجه‌ای معمولاً در دنیای محیط‌زیست در دسترس نیست. درنتیجه، این دوربین‌ها می‌توانند این کمبودها را جبران کنند و اطلاعات مفیدی را در اختیار متخصصان قرار دهند.

البته خوشبختانه خرسی که در مقابل این دوربین قرار گرفته است، در فهرست گونه‌های درمعرض خطر قرار ندارد. در خبری دیگر که بی‌ارتباط با خرس‌ها نیست، ناسا تصویری از سیاره مریخ را منتشر کرده است که چهره یک خرس در آن دیده می‌شود.

منبع خبر

Prev Post
ایده های تبلیغاتی برای فروش بیشتر
Next Post
بررسی تاریخچه شبکه وینک (WINK)

Add Comment

Your email is safe with us.

چهار + پنج =

0
Close

Your cart