جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟


آیا تاکنون از خود پرسیده اید که کدام کشور بیشترین تعداد زندانی را دارد؟ با ما همراه باشید تا به سوالتان پاسخ دهیم. با افزایش خشونت و سختگیرانه تر شدن قوانین، نیاز به زندانی کردن خلافکاران و کسانی که در هر مقیاسی قانون را زیر پا می گذارند بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. بدین ترتیب در حالی که از یک طرف با بهبود فرهنگ و کاهش فقر اقتصادی و افزایش اطلاعات و دسترسی به دنیای مدرن، نیاز به زندانی کردن افراد کم می شود، از طرف دیگر افزایش جمعیت در سطح ملی و بین المللی و تعارض منافع باعث می شود که همزمان افراد بیشتری واجد شرایط به زندان رفتن باشند. امروزه زندان ها بیش از گذشته بر بازپروری و بهبود مهارت های اجتماعی و فردی زندانیان تمرکز دارد تا تنبیه کردن آن ها.

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟

بزرگترین زندان قاره آمریکا در پایتخت جنایت جهان؛ مرکز مهار تروریست‌ها در السالوادور + ویدیو

اما در اینجا می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که کدام کشور بیشترین تعداد زندانی را در جهان دارد، هر چند ارائه آماری دقیق در این مورد در اکثر کشورها دشوار است. بر اساس آمار وبسایت statista که در زمینه ارائه آمارهای مختلف پیشگام است، چین بیشترین تعداد زندانی را در جهان دارد. بر اساس آمار این وبسایت، چین با ۱,۶۹۰,۰۰۰ زندانی در صدر فهرست بیشترین دارندگان زندانی در جهان ایستاده و ایالات متحده با ۱,۶۷۵,۴۰۰ زندانی با فاصله ای اندک نسبت به چین در رتبه دوم قرار دارد.

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟

نکته اینکه جمعیت چین ۱.۴ میلیارد نفر و جمعیت ایالات متحده حدود ۳۳۵ میلیون نفر است. از تعداد زندانیان آمریکایی، تا سال ۲۰۲۰، بیش از ۳۴۵,۰۰۰ نفر سیاهپوست و ۴۳۷,۰۰۰ نفر سفیدپوست بوده اند. تگزاس، فلوریدا و کالیفرنیا بیشترین تعداد زندانیان را در میان ایالت های آمریکا دارند. بیش از ۱۶۰۰۰۰ نفر از این زندانیان به خاطر تجاوز یا قانون شکنی های جنسی دیگر زندانی شده اند که بیشترین علت زندانی شدن در آمریکاست. بعد از آن قتل و ضرب و شتم بیشترین دلایل زندانی شدن افراد در ایالات متحده است.

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟

بعد این دو نوبت به برزیل می رسد که با ۸۳۵,۶۴۳ نفر زندانی در رتبه سوم قرار دارد و هند با ۵۵۴,۰۳۴ نفر در رتبه چهارم ایستاده است. همانطور که مشخص است، عموماً (اما نه همیشه) هر چه جمعیت کشوری بیشتر باشد به وضوح و به شکل قابل درکی تعداد زندانیان آن کشور نیز بیشتر خواهد بود. در رتبه پنجم بالاترین تعداد زندانی، نام روسیه با ۴۳۹,۴۵۳ نفر دیده می شود و ترکیه با ۳۱۴,۵۰۲ زندانی در رتبه ششم قرار گرفته است. تایلند با ۲۸۵,۵۷۲ زندانی و اندونزی با ۲۷۵,۵۱۸ زندانی به ترتیب در رتبه های هفتم و هشتم قرار دارند.

همه چیز در مورد زندان اوین ؛ از تاریخچه ساخت تا موقعیت مکانی و زندانیان مشهور

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟

بر اساس آمار statista، مکزیک با ۲۳۰,۰۰۰ زندانی در رتبه نهم کشورهای دارای بیشترین تعداد زندانی قرار دارد و ایران با ۱۸۹,۰۰۰ زندانی در رتبه دهم قرار گرفته است. بحث افزایش تعداد زندانی ها در ایران موضوعی است که در سال های اخیر قوه قضاییه نیز بر آن صحه گذاشته و با روش های مختلف مانند شوراهای حل اختلاف، کاهش دوره زندان برای جرائم سبک، مرخصی دادن و عفو مشروط به زندانیان، تعداد کسانی که پشت میله های زندان زندگی می کنند را کاهش دهد. کشورهای فیلیپین، آفریقای جنوبی، ویتنام، مصر، آرژانتین، اتیوپی، میانمار، کلمبیا، الجزایر و پرو نیز به ترتیب در رتبه های یازدهم تا بیستم این فهرست قرار دارند.

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟

اما وقتی نرخ تعداد زندانی نسبت به جمعیت یک کشور را در نظر می گیریم این آمار به شدت متفاوت می شود. بر اساس آمار statista و با نرخ تعداد زندانی به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر جمعیت، تا ژانویه ۲۰۲۳ کشور السالوادور بالاترین نرخ زندانی نسبت به جمعیت را داشته و به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر جمعیت، ۶۰۵ نفر از جمعیت این کشور پشت میله ها هستند. السالوادور نه تنها بالاترین نرخ زندانی در جهان را به خود اختصاص داده بلکه بالاترین نرخ قتل در جهان را نیز در اختیار داشته که در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۵۲ نفر به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر جمعیت رسیده است. این کشور خطرناک ترین کشور جهان در سال ۲۰۲۲ نامیده شده است. بعد از السالوادور نوبت به رواندا (۵۸۰ نفر)، ترکمنستان (۵۷۶ نفر)، ساموآ (۵۳۸ نفر) و کوبا (۵۱۰ نفر) می رسد که بر اساس نرخ کل جمعیت نسبت به تعداد زندانی ها، بیشترین آمار زندانی ها را در جهان دارند.

هتل هالدن؛ با انسانی ترین و لوکس ترین زندان جهان در نروژ آشنا شوید + ویدیو

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟

در ایالات متحده به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر، ۵۰۵ نفر در زندان هستند که این کشور را در این رتبه بندی در رتبه ششم قرار می دهد. پاناما (۴۷۸ نفر)، جزایر ویرجین (۴۷۷ نفر)، پالائو (۴۲۸ نفر)، تایلند (۴۱۱ نفر)، باهاماس (۴۰۹ نفر) و اروگوئه (۴۰۸ نفر) در رتبه های بعدی قرار دارند. برزیل با ۳۸۹ نفر در رتبه چهاردهم، ترکیه با ۳۷۴ نفر در رتبه پانزدهم و بلاروس با ۳۴۵ نفر در رتبه نوزدهم این رتبه بندی قرار دارند.

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟

کدام کشورها بیشترین تعداد زندانیان زن را دارند؟

زنان و دختران ۶.۹ درصد از جمعیت زندانیان در سراسر جهان را به خود اختصاص می دهند. در میان کشورهای آفریقایی جمعیت زندانیان زن ۳.۳ درصد و در اروپا ۵.۹ درصد از کل زندانیان است. این عدد در اقیانوسیه ۶.۷ درصد، در آسیا ۷.۲ درصد و در آمریکا ۸ درصد است.

کدام کشور بیشترین تعداد زندانیان را دارد؟

باز بر اساس آمار statista تا سال ۲۰۲۲، هنگ کنگ بالاترین میزان زندانیان زن را به خود اختصاص داده و ۱۸.۶ درصد از زندانیان این کشور را زنان تشکیل می دهند. قطر با ۱۴.۷ درصد و ماکائو با ۱۴.۱ درصد بیشترین نسبت زنان زندانی را نسبت به کل زندانیان در جهان دارند. دانمارک، لائوس، آندورا، میانمار، ویتنام، برونئی، امارات، تایلند و گواتمالا نیز در رتبه های بعدی بالاترین تعداد زندانیان زن در مقایسه با کل زندانیان قرار دارند. ایالات متحده با ۱۰.۳ درصد در رتبه شانزدهم قرار گرفته است.

۱۰ فیلم جذاب و دیدنی در مورد زندان و زندگی پشت میله ها؛ از Bronson تا Starred Upمنبع خبر

Prev Post
مقایسه آیفون ۱۳ و ۱۴
Next Post
بهترین ساعت های هوشمند برای کاربران اندروید – WearOS چیست؟

Add Comment

Your email is safe with us.

هجده − چهارده =

0
Close

Your cart