جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

پادکست‌ها به یوتوب موزیک اضافه خواهند شد


سرپرست بخش پادکست یوتوب در کنفرانس Hot Pod Summit اعلام کرد که سرویس پخش موسیقی یوتوب موزیک قصد دارد «در آینده نزدیک» پادکست‌ها را اضافه کند. علاوه بر این، یوتوب اکنون از آهنگ‌های صوتی چند زبانه پشتیبانی می‌کند که به سازندگان اجازه می‌دهد تا ویدیوهای جدید و قدیمی خود را دوبله کنند و مخاطبان بین‌المللی بیشتری داشته باشند.

«کای چوک»، سرپرست بخش پادکست یوتوب گفت:

«برای کاربرانی که می‌خواهند پادکست تماشا کنند، ما هم اکنون یک راه‌حل داریم. اگر کسی می‌خواهد فقط به یک پادکست گوش دهد، ما باید تجربه خوبی برای آن داشته باشیم.»

طبق توضیحات ارائه شده توسط او، پادکست‌های یوتوب با پشتیبانی از تبلیغات ارائه خواهند شد و همچنین این شرکت ابزارهای پیشرفته‌ای را در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد.

اضافه کردن دوبله به ویدیوهای یوتوب

درباره پشتیبانی از صدای چند زبانه نیز یوتوب در پست وبلاگ خود توضیح می‌دهد که این ویژگی به‌صورت داخلی ساخته شده، اما سازندگان باید مستقیماً با ارائه‌دهندگان دوبله شخص ثالث برای ایجاد آهنگ‌های صوتی خود همکاری کنند. پس از آپلود، بینندگان می‌توانند از همان منویی که در حال حاضر برای تنظیم موارد دیگری مانند زیرنویس یا کیفیت صدا استفاده می‌شود، یک آهنگ صوتی دیگر را انتخاب کنند. (مانند تصویر متحرک بالا) همچنین این موضوع به سازنده بستگی دارد که آهنگ صوتی آن از کدام زبان‌های دیگری پشتیبانی کند.

یوتوب می‌گوید در آزمایش‌های اولیه این ویژگی که با گروه کوچکی از سازندگان انجام شده، بیش از ۳۵۰۰ ویدیوی آپلود شده به بیش از ۴۰ زبان استفاده شده است. این شرکت همچنین می‌گوید که تنها در ماه ژانویه، بینندگان روزانه بیش از ۲ میلیون ساعت ویدیوی دوبله شده را تماشا کرده‌اند.

در ابتدا این ویژگی فقط توسط ویدیوهای طولانی پشتیبانی خواهد شد، اما یوتوب اعلام کرده که در حال آزمایش آن برای Shorts و ویدیوهای کوتاه نیز است.

یوتوب سال گذشته اعلام کرده بود که بخش‌های موزیک و پریمیوم آن به ۸۰ میلیون مشترک دست یافته‌اند. هرچند این میزان بسیار قابل توجه است، اما در مقایسه با اسپاتیفای که اخیراً اعلام کرده بود ۲۰۰ میلیون مشترک پولی دارد و همچنین سرویس ویدیو یوتوب که بیش از ۲ میلیارد کاربر دارد، ضعیف‌تر است.منبع خبر

Prev Post
همه چیز در مورد لپ‌تاپ ایسر سویفت ۳ با نمایشگر OLED ۱۴ اینچی
Next Post
قفل دیجیتال در بازار ایران

Add Comment

Your email is safe with us.

11 + پنج =

0
Close

Your cart