جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

اسم رمز داخلی اندروید ۱۵ برملا شد: بستنی وانیلی


گوگل در گذشته از اسم دسرهای مختلف برای نام‌گذاری اندروید استفاده می‌کرد و حالا اگرچه این رویه به‌طور رسمی متوقف شده است، اما مهندسان گوگل هنوز از این سنت دست نکشیده‌اند. براساس گزارشی تازه به‌نظر می‌رسد که اندروید ۱۵ از اسم رمز «بستنی وانیلی» استفاده می‌کند.

انگار همین دیروز بود که متوجه شدیم اندروید ۱۴ با اسم رمز «کیک وارونه» در دست توسعه قرار دارد. حالا منبع آگاهی به‌نام «میشال رحمان» می‌گوید ظاهراً مهندسان گوگل درحال توسعه نسخه بعدی این سیستم‌عامل هستند و در داخل این شرکت با نام بستنی وانیلی یا Vanilla Ice Cream از آن نام می‌برند.

امسال نام مستعار اندروید ۱۵ کمی زودتر از همیشه برملا شده است. برای مثال، پارسال نام اندروید ۱۴ در ماه آوریل ۲۰۲۲ مشخص شد. بااین‌حال، فعلاً اطلاعات دقیق دیگری از این سیستم‌عامل در دسترس نیست و نمی‌توان با یک نام حدس زد که این آپدیت چه ویژگی‌هایی را به‌همراه خواهد داشت.

هنوز تا انتشار اندروید ۱۵ زمان زیادی باقی مانده است

اسم رمز اندروید ۱۵ در شرایطی اعلام می‌شود که تنها حدود یک ماه از زمان انتشار اولین نسخه از پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۴ می‌گذرد. درنتیجه، هنوز فاصله بسیار زیادی تا عرضه اندروید ۱۵ داریم و در طول ماه‌های آینده کم‌کم مشخص خواهد شد که این به‌روزرسانی چه تغییراتی خواهد داشت.

میشال رحمان می‌گوید یکی از دلایلی که احتمالاً باعث شده است گوگل توسعه اندروید ۱۵ را زودتر آغاز کند، کمبود فرصت برای پیاده‌سازی برخی قابلیت‌های جدید در اندروید ۱۴ است. این نسخه در بهار امسال در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل معرفی خواهد شد و انتظار می‌رود که در نیمه دوم سال به‌صورت رسمی منتشر شود.

در حال حاضر آخرین نسخه رسمی سیستم‌عامل گوگل، اندروید ۱۳ با اسم رمز «تیرامیسو» است که هنوز به دست همه کاربران نرسیده است. البته انتشار این آپدیت مدت‌هاست آغاز شده و عرضه آن به آرامی در برندهای مختلف ادامه دارد.

منبع خبر

Prev Post
پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در ایران در سال جدید
Next Post
خرید ووچر پرفکت مانی – گویا آی‌ تی

Add Comment

Your email is safe with us.

17 − پانزده =

0
Close

Your cart