جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

هواوی به ردیابی افراد در MWC 2023 متهم شد


اگرچه کنگره جهانی موبایل امسال (MWC 2023) به پایان رسیده است، اما ظاهراً اخبار آن ادامه دارد؛ چرا که حالا هواوی به ردیابی افرادی متهم شده است که از غرفه این شرکت در این نمایشگاه بازدید کرده‌اند.

LightReading در گزارشی مدعی شده است که هواوی درون «هواوی کارت» دستگاه‌های ردیاب کار گذاشته بود و آن را در اختیار افرادی قرار می‌داد که از غرفه‌اش بازدید می‌کردند. این اتهام به اندازه‌ای جدی است که حالا مسئول برگزاری MWC یعنی GSMA درحال بررسی وضعیت است.

احتمال ردیابی بازدیدکنندگان MWC توسط هواوی

طبق گزارش‌ها، افرادی که به‌دنبال حضور در غرفه هواوی بودند، باید هواوی کارت دریافت می‌کردند که شامل نشان، بند و نگهدارنده پلاستیکی کوچک می‌شد. بازدیدکنندگان در هنگام بازدید از غرفه هواوی این کارت را به همراه داشتند و در هنگام ترک غرفه، باید آن را پس می‌دادند.

در این میان برخی بازدیدکنندگان فراموش‌ کردند که باید این کارت را به هواوی برگردانند و همین موضوع باعث شد که کاربران متوجه متنی ریز در پشت این نشان‌ها شوند:

«ما از فناوری RFID و بلوتوث برای جمع‌آوری زمان کشیدن هواوی کارت در هنگام ورود به غرفه هواوی، اطلاعات مکانی به‌صورت لحظه‌ای و مدت زمان ماندن دارندگان کارت در غرفه هواوی استفاده می‌کنیم. این اطلاعات تنها با هدف تجزیه‌وتحلیل علایق کلی بازدیدکنندگان ما از محصولاتمان جمع‌آوری و پردازش می‌شود تا بتوانیم کیفیت سرویس‌های خود را بهبود دهیم. ما از این اطلاعات مطابق سیاست حفظ حریم خصوصی خود، محافظت خواهیم کرد.»

«رولف ورنر»، معاون ارشد نوکیا، یک کارت هواوی با نگهدارنده پلاستیکی را به تصویر کشیده که ظاهراً شامل یک برد کوچک می‌شود. به گفته ورنر، می‌توان از این ابزار به‌عنوان ردیاب استفاده کرد.

وجود این برد در نشان‌های هواوی باعث تعجب GSMA شده و گفته است ردیابی کاربران یک اتهام جدی به حساب می‌آید. GSMA درباره این موضوع تحقیق می‌کند، بااین‌حال هنوز اطلاعاتی درباره تحقیق خود منتشر نکرده است.

اگر ردیابی کاربران توسط هواوی تأیید شود، مسلماً به اعتبار این شرکت ضربه وارد خواهد شد.منبع خبر

Prev Post
راهنمای خرید PS5 نکات مهم هنگام خرید پلی استیشن ۵
Next Post
با تفاوت‌های کاشی پرسلان و سرامیک معمولی آشنا شوید

Add Comment

Your email is safe with us.

18 − 10 =

0
Close

Your cart