جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

شیائومی سیستم‌عامل MIOS را جایگزین MIUI می‌کند؟


طبق اسکرین‌شاتی که از صفحه «درباره» یک گوشی شیائومی منتشر شده، ظاهراً این شرکت چینی مشغول توسعه سیستم‌عامل اختصاصی MIOS است و می‌خواهد آن را جایگزین MIUI کند.

کاربری در توییتر تصویری از صفحه درباره گوشی‌ شیائومی منتشر کرده است که ظاهراً لوگوی سیستم‌عامل MIOS را نشان می‌دهد. درحالی‌که برخی کاربران این اسکرین‌شات را جعلی می‌دانند، با توجه به شایعات گذشته، نمی‌توان به‌طور کامل و قطعی توسعه چنین سیستم‌عاملی را رد کرد.

شیائومی روی MIOS کار می‌کند؟

شاید جالب باشد بدانید که اولین‌بار نزدیک به یک دهه پیش و در سال ۲۰۱۳ شاهد انتشار اولین شایعات درباره توسعه سیستم‌عامل اختصاصی شیائومی بودیم. در آن زمان گفته شده بود که این سیستم‌عامل همراه با گوشی پرچمدار می ۴ از راه می‌رسد، اما هرگز چنین اتفاقی رخ نداد.

شیائومی به‌جای رونمایی از سیستم‌عامل MIOS، از رابط کاربری MIUI مبتنی بر اندروید رونمایی کرد و آن را در محصولات مختلفش مورد استفاده قرار داد. استفاده از این رابط کاربری تا به امروز ادامه داشته و جدیدترین نسخه‌اش MIUI 14 نام دارد.

شیائومی MIOS

حالا به‌نظر می‌رسد شیائومی پس از یک دهه دوباره تصمیم گرفته است به سراغ سیستم‌عامل اختصاصی‌اش برود. براساس اسکرین‌شات، توسعه سیستم‌عامل MIOS در مرحله آلفا قرار دارد و همچنین با شماره نسخه‌ای روبه‌رو هستیم که مربوط به نوامبر ۲۰۲۲ می‌شود.

درحالی‌که هنوز نمی‌دانیم شیائومی واقعاً برنامه‌ای برای توسعه و استفاده از سیستم‌عامل اختصاصی‌اش دارد یا خیر، درصورت صحت‌داشتن، با یک فورک از اندروید روبه‌رو خواهیم شد؛ درست مانند HarmonyOS هواوی.

احتمالاً MIOS طراحی و ویژگی‌های مشابه با MIUI خواهد داشت، بااین‌حال انتظار می‌رود با تغییرات نسبت به اندروید روبه‌رو شویم. درنهایت اگر واقعاً شیائومی به‌دنبال توسعه سیستم‌عامل جدیدی باشد، باید شاهد انتشار گزارش‌ها و شایعات درباره آن باشیم.منبع خبر

Prev Post
فروش انواع پلکسی، طلق و پلی کربنات در شرکت پامنار
Next Post
نگاه نزدیک به گوشی جدید پوکو

Add Comment

Your email is safe with us.

بیست + 8 =

0
Close

Your cart