جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

دولت فرانسه استفاده از تیک‌تاک و کندی کراش را ممنوع اعلام کرد


دولت فرانسه به‌تازگی استفاده از اپلیکیشن‌های سرگرمی مانند تیک‌تاک، نتفلیکس، توییتر و کندی کراش را روی دستگاه‌های دولتی برای کارمندان خود ممنوع کرده است. علت این تصمیم، به خطر افتادن داده‌های کارمندان در کنار احتمال افشاء و سرقت اطلاعات دولتی اعلام شده است. البته استفاده از این اپ‌ها روی دستگاه‌های شخصی مشکلی ندارد و این ممنوعیت فقط به دستگاه‌ها و دیوایس‌های دولتی مربوط می‌شود.

علت اصلی ممنوعیت تیک‌تاک توسط دولت فرانسه چیست؟

به نظر می‌رسد تصمیم ابلاغ شده از سوی دولت فرانسه هم‌راستا با موج جدید حملات علیه تیک‌تاک و شرکت مالک آن (بایت‌دنس) باشد؛ اگرچه برخلاف سایر دولت‌ها و نهادها، فرانسه استفاده از چندین برنامه دیگر را هم در کنار تیک‌تاک، ممنوع کرده است. هنوز لیست کاملی از اپ‌های ممنوعه منتشر نشده است و به گفته مقامات دولتی، نامه‌نگاری‌ها و رایزنی‌های بیشتری در سطوح بالاتر جهت اجرای کامل این طرح مورد نیاز خواهد بود.

با این حال گفته شده که تصمیم دولت فرانسه در ارتباط با نگرانی پیرامون جاسوسی چین از این کشور نبوده و به دلیل احتمال افشای اطلاعات دولتی توسط چنین برنامه‌هایی، اتخاذ شده است. همچنین این سیاست برای اپلیکیشن یا محصولات کشور خاصی در نظر گرفته نشده است و ظاهراً شامل تمامی برنامه‌های سرگرمی می‌شود. کارمندان دولت فرانسه هنوز می‌توانند از تیک‌تاک در کنار سایر عناوین گفته شده، روی دستگاه‌های شخصی خود، استفاده نمایند.

شایان ذکر است که در طی هفته‌های اخیر کشورهای مختلفی در کنار نهادهای اروپایی اقدام به ممنوع کردن استفاده از تیک‌تاک کرده‌اند. وزارت دادگستری ایالات متحده و FBI درحال تحقیق پیرامون فعالیت‌های تیک‌تاک هستند و مدیرعامل بایت‌دنس هم اخیراً جهت پاسخ به سوالات نمایندگان در کنگره آمریکا حاضر شد. این شرکت ادعا دارد که زیر نظر دولت چین نیست؛ اما دولت‌های غربی بیم جمع‌آوری و سرقت اطلاعات کاربران توسط چین را دارند. گفته می‌شود که آمریکا در نظر دارد بایت‌دنس را مجبور به فروش تیک‌تاک کند و اتحادیه اروپا نیز هشدار داده است در صورت عدم پیروی از قوانین این نهاد، اقدام به مسدود‌سازی تیک‌تاک خواهد کرد.منبع خبر

Prev Post
تلفن صنعتی چیست و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟
Next Post
روش ساخت و آموزش استفاده

Add Comment

Your email is safe with us.

3 × چهار =

0
Close

Your cart