جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

شبکه اجتماعی لینکدین ۲۰ ساله شد!


لینکدین، شبکه اجتماعی کسب‌و‌کارها که اکنون به مایکروسافت تعلق دارد، امروز ۲۰ ساله شد. هرچند «رید هافمن» و «اریک لی» در دسامبر سال ۲۰۰۲ این شبکه اجتماعی را تأسیس کردند، اما زمان دقیق راه‌اندازی آن تاریخ ۵ می ۲۰۰۳ است. در واقع لینکد‌ین حتی از فیسبوک با حدود سه میلیارد کاربر فعال ماهانه نیز قدیمی‌تر است.

شبکه اجتماعی لینکدین کار خود را از اتاق نشیمن هافمن آغاز کرد، اما اکنون ۹۳۰ میلیون کاربر از بیش از ۲۰۰ کشور جهان در آن حضور دارند. هافمن، پیش از لینکد‌ین نیز تجربه کار با شبکه‌های اجتماعی آنلاین دیگر را نیز داشته است. او در سال ۱۹۹۴ روی eWorld اپل کار می‌کرد که یک سرویس آنلاین بود و ایمیل، اخبار و دانلود نرم‌افزار را با یکدیگر ترکیب می‌کرد. هافمن همچنین در سال ۱۹۹۷ سایت SocialNet.com را راه‌اندازی کرد.

رشد لینکدین تا خرید توسط مایکروسافت

تیم مؤسسین لینکدین شامل افراد تجاری و فنی شرکت‌هایی چون PayPal و SocialNet می‌شود. تا سال ۲۰۰۴، این شبکه اجتماعی موفق شده بود تا ۱.۲ میلیون کاربر را جذب کند و در آن زمان، ۷۳ درصد از سهم بازار شبکه‌های اجتماعی کسب‌و‌کارها را از رقبایی مانند Ryze، OpenBC و ZeroDegrees تصاحب کرده بود.

با این وجود، شاید مهم‌ترین نقطه عطف تاریخ لینکدین در سال ۲۰۱۶ رخ داد، زمانی که مایکروسافت در یک معامله ۲۶.۲ میلیارد دلاری، این شبکه اجتماعی را خرید.

از ژوئن سال ۲۰۲۰، «رایان روسلانسکی» که سال ۲۰۰۹ به این شرکت پیوست، مسئولیت مدیرعاملی لینکدین را برعهده دارد. او به دلیل ایفای نقش مهم در خرید ۱.۵ میلیارد دلاری Lynda.com توسط لینکد‌ین شناخته می‌شود.

اخیراً درباره این شبکه‌اجتماعی گفته شده بود که مایکروسافت قصد دارد با کمک هوش مصنوعی به کاربران کمک می‌کند تا برای استخدام در شر‌کت‌ها پیام بنویسند. در سال گذشته نیز به قابلیت دیگری برای تکمیل پروفایل کاربران توسط هوش مصنوعی اشاره شده بود.منبع خبر

Prev Post
مارک زاکربرگ خالق شبکه‌های اجتماعی کیست
Next Post
مزایا پنکه هوشمند شیائومی – گویا آی‌ تی

Add Comment

Your email is safe with us.

5 × سه =

0
Close

Your cart