جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

پشیمانی مدیرعامل سابق یاهو از خرید Tumblr: باید نتفلیکس را می‌خریدم


«مریسا مایر»، مدیرعامل سابق یاهو، گفت که در زمان مدیرعاملی خود باید به‌جای سرویس میکروبلاگینگ و شبکه اجتماعی تامبلر (Tumblr)، نتفلیکس یا Hulu را خریداری می‌کرده است. مایر در مصاحبه‌ای به Tech Brew گفت:

«ما [در آن زمان] به‌دنبال یک خرید تحول‌آفرین بودیم و Tumblr را خریدیم. در همان زمان، ما درحال بررسی این موضوع بودیم که آیا امکان خرید Hulu یا نتفلیکس وجود دارد یا خیر و فکر می‌کنم در آن زمان ارزش نتفلیکس ۴ میلیارد دلار و هولو ۱.۳ میلیارد دلار بود. با نگاهی به گذشته، هر یک از این دو شرکت خرید بهتری محسوب می‌شده است.»

مدیرعامل سابق یاهو

ماجرای خرید و فروش تامبلر توسط یاهو

یاهو در سال ۲۰۱۳ تامبلر را به قیمت ۱.۱ میلیارد دلار خریداری کرد، اما در تبدیل‌کردن آن به یک شبکه‌ اجتماعی معتبر با مشکلاتی روبه‌رو بود. این شرکت که تبلیغات را به Tumblr اضافه کرد، در سال ۲۰۱۶ ارزش این سرویس را ۲۳۰ میلیون دلار اعلام کرده بود.

یاهو که زمانی محبوب‌ترین وب‌سایت در ایالات‌متحده بود، از اواخر دهه ۲۰۰۰ به‌آرامی شروع به رکود کرد و در سال ۲۰۱۷، ورایزن، غول مخابراتی آمریکایی، تصمیم گرفت کسب‌و‌کار اینترنتی قدیمی یاهو را به مبلغ ۴.۴۸ میلیارد دلار خریداری کند. بااین‌وجود، اوضاع برای Yahoo و تامبلر چندان خوب پیش نرفت و در سال ۲۰۱۸، اپل Tumblr را به‌دلیل انتشار محتوای غیراخلاقی از اپ استور حذف کرد.

تامبلر

تامبلر یک ماه بعد انتشار این دسته از محتواها را ممنوع کرد، اما کاربران زیادی این پلتفرم را ترک کردند و ترافیک آن تقریباً ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد. در سال ۲۰۱۹ نیز ورایزن، تامبلر را با قیمت کمتر از ۳ میلیون دلار به شرکت اتوماتیک (Automattic)، مالک وردپرس فروخت.

هرچند یاهو هرگز Hulu یا Netflix را خریداری نکرد، اما مدت کوتاهی با Yahoo Screen در‌زمینه استریم یا پخش ویدیو فعالیت داشت و سریال‌هایی مانند Other Space و Sin City Saints را ساخت. همچنین فصل ششم سریال Community توسط یاهو تأمین مالی شده بود. داستان نابودی یا‌هو را می‌توانید در این قسمت از دیجی‌تک مشاهده کنید.منبع خبر

Prev Post
مزایا پنکه هوشمند شیائومی – گویا آی‌ تی
Next Post
خدمات مشاوره سئو حرفه ای نردبان: مسیر روشن می‌شود…

Add Comment

Your email is safe with us.

1 × 3 =

0
Close

Your cart