جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

برقی سازی موتورسیکلت ها در تهران با مشارکت مپنا و گروه بهمن


به تازگی جلسه‌ای به میزبانی شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) برگزار شده است. در این جلسه توافقنامه همکاری مشترکی بین معاونت حمل‌و‌نقل شهرداری تهران، شرکت مکو (زیرمجموعه گروه مپنا) و گروه بهمن به امضا رسید. این توافقنامه با هدف توسعه موتورسیکلت برقی، ایجاد زیرساخت شارژ وسایل نقلیه برقی و خدمات باتری سواپ موتورسیکلت‌های برقی ایجاد شده است.

این توافقنامه شامل همکاری استراتژیک بلندمدت به منظور احداث ایستگاه‌های شارژ و تامین سیستم‌های مرتبط با باتری سواپ موتورسیکلت‌های برقی است. همچنین مشارکت در طراحی سیستم موتورسیکلت برقی متناسب با زیرساخت شارژ توسعه داده شده توسط گروه مپنا نیز در آن گنجانده شده است. دیگر بند این قرارداد مشارکت در ارائه خدمات نرم‌افزاری متصل و همکاری در ارائه کیف پول الکترونیکی و مکانیزم‌های تشویقی برای مشتریان است.

بر اساس مفاد این توافقنامه، هر سه طرف مسئولیت‌های مهمی را پذیرفتند. این مسوولیت‌ها به منظور ایجاد زیرساخت شارژ موتورسیکلت‌های برقی با قابلیت باتری سواپ و تامین حداقل ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی انجام خواهد شد. شرکت مکو از گروه مپنا وظیفه توسعه پک باتری برای موتورسیکلت‌های برقی، تولید و احداث ایستگاه شارژ و زیرساخت‌های تامین انرژی و سرویس‌های متصل را بر عهده گرفت. گروه بهمن، مسئول توسعه و تامین موتورسیکلت‌های برقی و مشارکت در توسعه زیرساخت‌ها شد. شهرداری تهران نیز مسئولیت تامین تسهیلات لازم و مکان‌های احداث ایستگاه شارژ و باتری سواپ را برعهده خواهد داشت.

بازدید از ایده‌های نوین گروه مپنا

در این نشست، مهندس جلال بهرامی، معاون حمل‌و‌نقل ترافیک شهرداری تهران، توسعه و تولید موتورسیکلت برقی، ایجاد زیرساخت‌ها و ایستگاه‌های شارژ و سیستم باتری سواپ موتورسیکلت‌های برقی را اولویت مهمی در راستای توسعه حمل‌و‌نقل برقی دانست. او اعلام کرد که شهرداری تهران از هرگونه توافق در این راستا استقبال خواهد کرد. در ادامه، دکتر رفان، مدیرعامل شرکت مکو، ابراز امیدواری کرد که همکاری گروه مپنا، گروه بهمن و شهرداری تهران با توجه به تجربیات سازنده می‌تواند اتفاقات خوبی را در حوزه حمل‌و‌نقل برقی عمومی در کشور رقم بزند.

مهندس علی‌مرادلو، مدیرعامل گروه بهمن نیز توضیحاتی در خصوص سابقه شرکت ایران دوچرخ (زیرمجموعه گروه بهمن) و فعالیت‌های این گروه در زمینه تولید موتورسیکلت‌های برقی بیان کرد. او از دستاوردهای گروه مپنا در جهت توسعه زیرساخت شارژ وسایل نقلیه برقی به ویژه پلتفرم باتری سواپ موتورسیکلت برقی تمجید کرد. در ادامه وی نسبت به آینده این همکاری ابراز امیدواری کرد. او این همکاری را گام مهمی در جهت کاهش آلودگی هوای کلانشهرها و اجرای مسئولیت اجتماعی مشترک عنوان کرد.

در بازدیدی که قبل از جلسه برگزار شد، فرآیند تعویض باتری موتورسیکلت برقی به طور کامل انجام گرفت. همچنین اپلیکیشن باتری سواپ که توسط مهندسین مرکز کسب‌وکار برقی‌سازی گروه مپنا توسعه داده شده است، بررسی شد. علاوه برآن نحوه ارتباط این اپلیکیشن با ایستگاه شارژ باتری سواپ و سرورهای مستقر در شرکت مکو، و سایر امکانات و قابلیت‌های این اپلیکیشن و داشبورد مدیریتی و مانیتورینگ ایستگاه‌های شارژ موتورسیکلت ارائه شد و مورد استقبال حضار قرار گرفت.منبع خبر

Prev Post
اطلاعات مهم در مورد ابعاد درب ضد سرقت
Next Post
مسن‌ترین سگ جهان ۳۱ ساله شد! + عکس

Add Comment

Your email is safe with us.

2 × یک =

0
Close

Your cart