جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

گران‌ترین در دنیا؛ دولت ترکیه بیشتر از اپل از فروش آیفون درآمد دارد! + قیمت


اقتصاد ترکیه وضعیت مناسبی ندارد و ارزش لیر روزبه‌روز کمتر می‌شود. این کاهش ارزش به‌معنای افزایش قیمت وسایل الکترونیکی وارداتی خواهد بود که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها، آیفون است. حالا طبق گزارشی، آیفون‌ها در ترکیه بالاترین قیمت را در جهان دارند و موضوع جالب‌تر اینکه دولت ترکیه از فروش آن‌ها، بیشتر از خود اپل درآمد کسب می‌کند.

آیفون‌ها در ایالات متحده ارزان‌تر از سایر کشورها به فروش می‌رسند و معمولاً برزیل یا یکی از کشورهای اروپایی میزبان گران‌ترین آیفون‌ها هستند. اما حالا ترکیه در صدر لیست بالاترین قیمت برای آیفون‌ها قرار گرفته است که ظاهراً درآمد مناسبی را برای دولت این کشور به دنبال دارد.

درآمد دولت ترکیه از فروش آیفون‌ها از اپل بالاتر است!

به گزارش گیزموچاینا، نسخه ۱ ترابایتی آیفون ۱۴ پرو مکس که در ایالات متحده با قیمت ۱۵۹۹ دلار به فروش می‌رسد، در ترکیه ۳۲۷۳ دلار قیمت دارد که آن را به گران‌ترین کشور دنیا برای خرید این محصول تبدیل می‌کند.

شاید با خودتان فکر کنید که ۳۲۷۳ دلار به‌صورت کامل به حساب بانکی اپل می‌رود، اما درحقیقت این‌طور نیست. اپل تنها ۱۶۳۶ دلار از فروش نسخه ۱ ترابایتی آیفون ۱۶ پرو مکس درآمد دارد و باقی آن (۱۶۳۷ دلار) به‌عنوان مالیات به دولت ترکیه می‌رسد. بنابراین دولت از خود اپل به‌عنوان سازنده آیفون، درآمد بیشتری از این گوشی هوشمند دارد.

آیفون 14

باید به این موضوع اشاره کنیم که اپل به‌خاطر سقوط ارزش لیر مجبور به توقف فروش آنلاین محصولاتش در ترکیه شده بود. اگرچه فروش این محصولات دوباره از سر گرفته شد، اما قیمت آن‌ها افزایش چشمگیری پیدا کرد؛ افزایشی که حتی در هفته‌های اخیر هم اتفاق افتاد.

آیفون ۱۴ با ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی هم‌اکنون در ترکیه با قیمت ۴۲.۴۹۹ لیر معادل ۱۸۱۸ دلار به فروش می‌رسد که بیش از دو برابر قیمت ۷۹۹ دلاری آن در ایالات متحده است. پس از ترکیه، برزیل در لیست بالاترین قیمت‌ها قرار دارد و این گوشی اپل با قیمت ۱۵۴۷.۸۲ دلار در این کشور به فروش می‌رسد.منبع خبر

Prev Post
معرفی کامل ارز دیجیتال بیبی دوج | BABYDOGE
Next Post
همنشینی رنگ ها در طرح کارت ویزیت

Add Comment

Your email is safe with us.

شش + هشت =

0
Close

Your cart