جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

دانشگاه آزاد از «همرسان»، سامانه ازدواج دانشجویی، رونمایی کرد


«محمدمهدی طهرانچی»، رئیس دانشگاه آزاد، از سامانه ازدواج دانشگاه آزاد با نام «همرسان» رونمایی کرد. در این سامانه مشاوران امین به افرادی که قصد ازدواج دارند، مشاوره می‌دهند.

به گزارش فارس، طهرانچی در مراسم رونمایی از سایت همرسان گفت: «در این سامانه مشاورهای امینی از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حضور دارند که کار مشاوره برای افراد را انجام می‌دهند.»

همرسان سامانه همسریابی است و دانشجویان متقاضی ازدواج را با واسطه به یکدیگر معرفی می‌کند. براساس اطلاعاتی که در وب‌سایت این سامانه همسریابی دانشجویی آمده است، این سامانه ۷ هزار و ۲۱۲ کاربر دارد.

همرسان تاکنون با انجام مشاوره‌های امین، ۱۵ ازدواج ثبت کرده است. این سامانه رایگان است و زیر نظر هیئت‌علمی متشکل از متخصصان و کارشناسان دانشگاه و حوزوی فعالیت می‌کند.

همرسان سنتی کم شده است؛ بنابراین سامانه همرسان راه انداختیم

همچنین «عاصمه قاسمی»، مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده، در این مراسم گفت: «درحال‌حاضر همرسان سنتی برای امر ازدواج کم شده و ما با شرایط دیگری روبه‌رو هستیم. در سامانه همرسان تلاش می‌شود تا امر ازدواج تسهیل شود. همچنین در این سامانه بسته‌های مشاوره قرار دارد که تا سال‌های اول ازدواج با زوج‌ها همراه است تا آسیب‌های ازدواج کمتر شود. درواقع این سامانه آسیب‌ها را رصد کرده و بسته‌هایی برای حل آن‌ها نیز ارائه داده است.»

همرسان اولین سامانه راه‌اندازی‌شده درخصوص همسریابی و ازدواج نیست. در تیرماه سال ۱۴۰۰، رئیس مجلس شورای اسلامی از اولین اپلیکیشن رسمی همسریابی در ایران با نام «همدم» رونمایی کرد. این اپلیکیشن که توسط سازمان تبلیغات اسلامی و مؤسسه تبیان راه‌اندازی شده است، امکان جستجوی زوج را پس از گرفتن مشخصات و برگزاری آزمون‌های روانشناسی، برای متقاضیان ازدواج فراهم می‌کند.

حالا روشن نیست آیا این دو سامانه همسریابی در کنار هم به فعالیت ادامه خواهند داد یا ادغام خواهند شد.

شایان ذکر است که «زهره حسینی»، مدیر طرح همسان‌گزینی و مدیر محصول اپلیکیشن همدم، چندی پیش در مصاحبه با دیجیاتو در مورد نحوه کار پلتفرم گفته بود که آن‌ها با استفاده از هوش مصنوعی، زوج‌های مناسب را برای مجردها پیدا می‌کنند.منبع خبر

Prev Post
چگونه اسپیلت را روی گرما تنظیم کنیم؟
Next Post
آیا تتر می تواند جایگزین مناسبی برای دلار باشد؟

Add Comment

Your email is safe with us.

18 + 17 =

0
Close

Your cart