جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

آمریکا سال آینده می‌تواند ماهواره‌های روسیه و چین را از کار بیندازد


ایالات‌متحده قصد دارد یک دستگاه پارازیت‌انداز الکترونیکی قابل‌حمل برای مبارزه با فناوری فضایی و ماهواره‌ای چین و روسیه راه‌اندازی کند. این پروژه که Meadowlands نام دارد و توسط شرکت صنایع جنگ‌افزاری L3Harris Technologies ساخته شده است، قرار بود سال گذشته آماده شود، اما اکنون برای راه‌اندازی در سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است.

براساس گزارش بلومبرگ، این دستگاه‌های پارازیت‌انداز به‌صورت دیش‌های ساخته شده‌اند که می‌توان آن‌ها را روی تریلرهای چرخدار نصب کرد. مقامات نیروی فضایی ایالات‌متحده قصد دارند حداکثر ۳۰ دستگاه از آن تولید کنند.

فرماندهی سیستم‌های فضایی در بیانیه‌ای توضیح داد: «مشکلاتی که در طول آزمایش با آن‌ها مواجه بودیم، برطرف شده‌اند و این فناوری درحال حرکت به‌سمت آزمایش نهایی خود است.» او همچنین گفت مشکلات فنی قبلی به‌خاطر چالش‌های غیرمنتظره‌ای پیش آمده است که در آن‌ها باید قطعات فرعی را به‌طور پیچیده‌ای بازسازی می‌کردند.

این برنامه درحالی اعلام شده که براساس ارزیابی سالانه تهدیدات دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا، چین دارای سلاح‌هایی است که برای حمله به ماهواره‌های ایالات‌متحده و متحدانش طراحی کرده.

مقامات همچنین اضافه کردند که سیستم پارازیت‌انداز جدید آن‌ها زباله فضایی ایجاد نمی‌کند؛ زیرا به‌گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند انرژی خود را از ماهواره‌های ارتباطی دریافت کند. برآورد شده که پروژه Meadowlands حدود ۲۱۹ میلیون دلار برای ایالات‌متحده هزینه به‌همراه داشته است و یک نسخه ساده‌تر از سیستم قبلی که اوایل سال ۲۰۲۰ عملیاتی شد، محسوب می‌شود.

هشدار نسبت به ماهواره های چین

در انتهای این گزارش به مصاحبه‌ای از سرلشکر «گرگوری گانیون»، معاون عملیات فضایی، برای اطلاعات در نیروی فضایی ایالات‌متحده آمریکا اشاره شده است که در آن می‌گوید تقریباً نیمی از ۷۰۰ هزار ماهواره چین برای سنجش از راه دور، اطلاعات، نظارت و شناسایی استفاده می‌شود.

او گفته است: «ماهواره‌های روی مدار آن‌ها می‌توانند ما را ردیابی کنند، ما را حس کنند، ما را ببینند، می‌توانند اطلاعات را به شبکه خود متصل کنند و اکنون می‌توانند ایالات‌متحده را به‌گونه‌ای که تاکنون ندیده‌ایم یا مجبور به مقابله با آن نشده‌ایم، در معرض خطر قرار دهند.»منبع خبر

Prev Post
اهمیت دیجیتال مارکتینگ در بازار کسب و کار
Next Post
لیست بهترین بازی‌های ویدئویی بر اساس فیلم

Add Comment

Your email is safe with us.

یک × 5 =

0
Close

Your cart