جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

یک شیء مرموز فلزی با منشأ نامشخص در ساحل استرالیا کشف شد + ویدیو


یکشنبه همین هفته یک شیء عجیب استوانه‌ای در ساحلی در غرب استرالیا پیدا شد که اطلاعاتی درباره آن در دسترس نیست. مقامات استرالیا نمی‌دانند منشأ این شیء ناشناخته کجاست اما حدس زده می‌شود که این قطعه بخشی از یک فضاپیمای خارجی بوده باشد که به داخل اقیانوس سقوط کرده است.

براساس گزارش‌ها، یک شیء استوانه‌ای مرموز روز یکشنبه توسط افراد محلی در ساحلی در نزدیکی خلیج جورین در غرب استرالیا کشف شد. در ادامه مقامات دولتی در جریان کشف این شیء عجیب قرار گرفتند اما هنوز مشخص نیست که این استوانه بزرگ از کجا آمده است.

سازمان فضایی استرالیا می‌گوید درحال گفت‌وگو با دیگر سازمان‌های فضایی بوده است تا ماهیت این دستگاه را مشخص کند. در توییت این سازمان آمده است: «این شیء می‌تواند مربوط به یک فضاپیمای خارجی باشد و ما درحال مکاتبه با همتایان جهانی خود هستیم تا شاید بتوانیم اطلاعات بیشتری دراین‌باره به‌دست آوریم.»

شیء مرموز استرالیا می‌تواند بقایای یک راکت فضایی باشد

«اندریا بوید»، مهندس سازمان فضایی اروپا می‌گوید همکارانش باور دارند این قطعه که از اقیانوس هند به ساحل استرالیا رسیده، بخشی از یک راکت فضایی هندی بوده که در هنگام پرتاب یک ماهواره از آن سقوط کرده است. او در گفت‌وگو با Australian Broadcasting Corp گفته: «با توجه به شکل و اندازه این شیء تقریباً مطمئنیم که این قطعه از بخش بالایی یک راکت هندی که برای مأموریت‌های مختلف استفاده می‌شود، سقوط کرده است.»

سازمان تحقیقات فضایی هند هنوز به این ادعاها واکنشی نشان نداده. هر کشوری که این شیء را به فضا فرستاده باشد، مسئول معدوم‌سازی آن خواهد بود. اندازه این قطعه حدود یک خودروی کوچک است.

پلیس غرب استرالیا در بیانیه‌ای اعلام کرده که بررسی‌های دولت نشان داده این شیء ایمن است و هیچ ریسکی را متوجه مردم نمی‌کند. مسئولان پیش‌تر با احتمال سمی‌بودن این دستگاه از مردم خواسته بودند که به آن نزدیک نشوند. اما تا پیش از رسیدن پلیس، عده‌ای از شهروندان با آن عکس گرفته بودند.منبع خبر

Prev Post
موسسه «ویژن‌ایکس» با هدف پیگیری حقوق از دست‌رفته کاربران صرافی‌های متمرکز راه‌اندازی خواهد شد
Next Post
عکس گرفتن از صفحه ویندوز ۱۱ با چند روش ساده (آموزش تصویری)

Add Comment

Your email is safe with us.

17 − نه =

0
Close

Your cart