جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

کشف کشتی غرق‌شده ۲۰۰۰ ساله با صدها کوزه دست‌نخورده! + ویدیو


لاشه یک کشتی غرق‌شده باری مربوط به روم باستان با قدمت ۲۰۰۰ سال به‌تازگی در سواحل ایتالیا کشف شده است و باستان‌شناسان از آن به‌عنوان یک کشف «استثنایی» یاد کرده‌اند.

طبق گزارشی که توسط اینسایدر منتشر شده است، داخل این کشتی که قدمت آن به قرن دوم یا اول قبل از میلاد برمی‌گردد، پر از صدها کوزه سفالی روم باستان بوده است که به آن «آمفورا» گفته می‌شود. طبق گزارش منابع ایتالیایی، این کشتی احتمالاً از اسپانیا آمده و محموله‌ای از زیتون، روغن زیتون، هلو و انجیر را حمل می‌کرده است.

کشتی غرق‌شده روم باستان

در ویدیوی زیر می‌توانید این کشتی غرق‌شده و کوزه‌های کشف‌شده را می‌بینید:

کشتی رومی توسط بخش میراث فرهنگی اداره پلیس «کارابینیری» (یک واحد نظامی در ایتالیا) در نزدیکی شهر «چیویتاوکیا» در ناحیه لاتزیو کشف شده است. همچنین مقامات این کشتی را در بستری شنی به عمق حدود ۱۶۰ متر پیدا کرده‌اند.

کارابینیری‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند:

«این کشف استثنایی نشان‌دهنده نمونه مهمی از کشتی‌های غرق‌شده رومی است که هنگام تلاش برای رسیدن به ساحل با خطرات دریا روبه‌رو شده و همچنین راه‌های تجارت دریایی باستانی را نشان می‌دهد.»

آن‌ها همچنین اشاره کردند که مقامات محلی هم‌اکنون درحال انجام تمام اقدامات لازم برای حفاظت از این محوطه باستانی هستند.

این کشتی احتمالاً بخشی از Cura Annonae بوده است (نهادی در روم باستان که مسئول واردات و توزیع غلات به ساکنان شهرهای رم بود). خط ساحلی دریای مدیترانه ایتالیا مملو از کشتی‌های غرق‌شده روم باستان است. سال گذشته نیز نمونه دیگری توسط باستان‌شناسان کشف شد که قدمت آن به ۲۲۰۰ سال قبل برمی‌گردد. نکته جالب اینکه در آن کشتی هم کوزه‌هایی برای حمل مواد غذایی به سواحل پالرمو وجود داشت.منبع خبر

Prev Post
شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای امارات با خرید ملک چیست؟
Next Post
نگاهی نزدیک به عینک‌های پولاریزه و کاربرد آنها

Add Comment

Your email is safe with us.

1 × دو =

0
Close

Your cart