جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

لاکهید مارتین توان سلاح لیزری خود را تا ۵۰۰ کیلووات افزایش می‌دهد


وزارت دفاع آمریکا (DoD) از لاکهید مارتین خواسته است تا قدرتمندترین لیزر تاریخ را بسازد. این لیزر با قدرت ۵۰۰ کیلووات توسعه داده می‌شود و در مقایسه با لیزر ۳۰۰ کیلوواتی قبلی این شرکت قدرت بسیار بیشتری خواهد داشت.

لاکهید مارتین با لیزر ۵۰۰ کیلوواتی خود فاز دوم «برنامه افزایش قدرت لیزر پرانرژی» (HELSI) پنتاگون را آغاز خواهد کرد. این برنامه می‌خواهد حفاظت از مواضع متحرک و نیمه‌متحرک ارتش آمریکا در برابر راکت‌ها، توپخانه‌ها، خمپاره‌ها و پهپادها را ممکن کند.

برنامه HELSI به کمک برنامه دیگری موسوم به برنامه «لیزر پرانرژی و توانمند حفاظت در برابر آتش غیرمستقیم» (IFPC-HEL) خواهد رفت که می‌خواهد این فناوری‌های لیزری را در سامانه‌های دفاعی موجود پیاده‌سازی کند.

ارتش آمریکا انتظار دارد که تا سال ۲۰۲۴ چهار نمونه اولیه از لیزر کلاس ۳۰۰ کیلوواتی IFPC-HEL را در تجهیزات خود داشته باشد. ولی در فاز دوم برنامه HELSI، توان خروجی لیزر افزایش می‌یابد و درعین‌حال، کیفیت لیزر و راندمان آن بیشتر می‌شود. چنانچه این نمونه‌های اولیه موفق باشند، وزارت دفاع آمریکا به‌سمت استفاده از این فناوری در همه بازوهای مختلف نیروهای مسلح خود خواهد رفت.

سلاح لیزری لاکهید مارتین تقویت می‌شود

«ریک کوردارو»، معاون تسلیحات و سیستم‌های مأموریت لاکهید مارتین، می‌گوید این لیزر ۵۰۰ کیلوواتی از موفقیت‌های سیستم ۳۰۰ کیلوواتی استفاده خواهد کرد و همچنین درس‌های به‌دست‌آمده از برنامه‌های قدیمی‌تر را به‌کار می‌بندد تا بیش‌ازپیش قابلیت‌های دفاعی این فناوری را در برابر دامنه گسترده‌ای از تهدیدات ثابت کند.

لاکهید مارتین در وب‌سایت خود آورده است: «لیزر کلاس ۵۰۰ کیلووات به‌لحاظ تاکتیکی پیکربندی و به معماری ترکیبی طیف پرتو لاکهید مارتین مجهز می‌شود تا از پلتفرم‌های نظامی پشتیبانی کند و با استانداردهای سیستم باز ماژولار وزارت دفاع کار نماید. هدف این کار اطمینان‌یافتن از تعامل‌پذیری بین سیستم‌ها و یکپارچه‌سازی مأموریت‌ها خواهد بود.»

سلاح‌های لیزری چند وقتی است که موردتوجه کشورها قرار گرفته‌اند و نمونه‌های مختلفی از آن‌ها در دست توسعه قرار دارند.منبع خبر

Prev Post
روایات یک شب تلخ: داستان روز تولد دیدار
Next Post
معرفی پلتفرم متاتریدر؛ مهم ترین ابزار معامله گران فارکس

Add Comment

Your email is safe with us.

19 + چهار =

0
Close

Your cart