جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

انویدیا برای سه‌ماهه گذشته سود ۶ میلیارد دلاری را گزارش کرد


انویدیا که تقریباً سه ماه قبل به جمع شرکت‌های تریلیون دلاری پیوست و نام خود را در کنار شرکت‌هایی مانند اپل، آمازون، گوگل و مایکروسافت قرار داد، حالا درآمد و سود خود در سه‌ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۴ را اعلام کرده است که از عملکرد بسیار خوب آن خبر می‌دهد.

براساس گزارش مالی انویدیا، این شرکت در سه ماهه منتهی به ۳۰ جولای، ۱۳.۵ میلیارد دلار درآمد داشته است و تقاضای بی‌سابقه‌ای که برای تراشه‌های هوش مصنوعی وجود دارد باعث شده تا مشکلات مربوط به فروش پردازنده‌های گرافیکی آن برطرف شود. همانطور که در نمودار زیر قابل مشاهده است، بخش مرکز داده ۱۰.۳۲ میلیارد دلار از درآمد اعلام شده انویدیا را به خود اختصاص داده است که نسبت به سه‌ماهه قبل بیش از دو برابر رشد کرده است.

درآمد بخش گیمینگ و سود انویدیا

همچنین در حالی که فروش بخش گیمینگ انویدیا نسبت به نقطه اوج دوران همه‌گیری کرونا یک میلیارد دلار کمتر است، اما نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته و به ۲.۴۸ میلیارد دلار رسیده است. به‌طور کلی نیز، این شرکت سود ۶.۱۸۸ میلیارد دلاری را گزارش کرده است.

انویدیا در گزارش خود اشاره کرده که بخش گیمینگ این شرکت به دوران رشد خود برمی‌گردد و ۲۰ درصد از پایگاه کاربران موجود آن دارای کارت گرافیک RTX 3060 یا نسخه‌های جدیدتر هستند.

برای سه ماهه آینده نیز انویدیا درآمد ۱۶ میلیارد دلاری را پیش‌بینی کرده است که باز هم دلیل رشد آن هوش مصنوعی خواهد بود.

تراشه هوش مصنوعی بعدی این شرکت، GH200، اواسط سال ۲۰۲۴ با قیمتی نامشخص عرضه خواهد شد، بنابراین فروش سه ماهه آینده نیز همچنان درباره تراشه‌های هوش مصنوعی موجود فعلی خواهد بود. «کولت کرس»، مدیر مالی ارشد این شرکت می‌گوید:

«عرضه ما در چند فصل آینده همچنان افزایش خواهد یافت، زیرا زمان چرخه توسعه را کاهش می‌دهیم و با شرکای تأمین خود برای افزایش ظرفیت همکاری می‌کنیم.»

او همچنین اضافه کرد که تراشه گرافیکی L40 انویدیا تقاضای رو‌به‌رشد بسیاری از کارها را تأمین خواهد کرد.منبع خبر

Prev Post
فناوری جدیدی که با الهام از برگ، بهتر از پنل‌های خورشیدی برق تولید می‌کند
Next Post
پر درآمد ترین زیرشاخه شغل تعمیرات موبایل و بازار کار جهانی

Add Comment

Your email is safe with us.

نه − پنج =

0
Close

Your cart