جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

تولید خودروهای برقی در کشور از سال آینده!


وزیر صمت در جریان رونمایی‌های اخیر، از تولید خودروهای برقی توسط خودروسازان داخلی خبر داد. به گفته وزیر صمت، خودروسازان داخلی از سال آینده به‌سمت تولید اتومبیل‌های الکتریکی حرکت خواهند کرد. خودروسازان داخلی مجاب شده‌اند تا از سال آتی در سبد محصولات خود یک خودروی برقی نیز داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: «از امسال برنامه توسعه زیرساخت‌ها برای خودروهای الکتریکی را نیز آغاز کرده‌ایم. هم‌اکنون این طرح در تهران درحال حرکت به شرایطی امیدبخش است و تا پایان سال به شرایطی نرمال خواهد رسید.» این اظهارات با رونمایی از خودروهای الکتریکی در نمایشگاه‌های دستاوردهای دولت طی هفته دولت همراه بوده است.

همچنین بخوانید: ورود خودروهای الکتریکی به پایتخت، بدون وجود زیرساخت مناسب

تأکید بر ورود خودروهای برقی به خط تولید خودروسازان درحالی صورت می‌گیرد که همچنان زیرساخت مناسبی برای استفاده از این خودروها در کشور وجود ندارد. علاوه‌براین، وزارت نیرو هنوز هیچ اظهارنظری در مورد تأمین برق این خودروها ارائه نکرده است. با توجه به قطعی برق در فصل تابستان که به رویدادی عادی برای مردم تبدیل شده، عرضه خودروهای الکتریکی به‌صورت گسترده چه پیامدهایی برای مصرف‌کنندگان عادی برق خواهد داشت؟

تولید خودروهای برقی به تغییرات گسترده صنعتی نیاز دارد!

در سوی دیگر، تولید خودروهای برقی به زیرساخت‌های متفاوتی نیاز دارد. رویه تولید خودروهای الکتریکی نسبت به خودروهای درون‌سوز متفاوت است. ایران‌خودرو و سایپا طی سالیان گذشته نمونه‌های مختلفی از خودروهای الکتریکی را معرفی کرده‌اند، بااین‌حال هیچ‌کدام از این خودروها به مرحله تولید انبوه نرسیده‌اند. زنجیره تأمین خودروهای برقی متفاوت از خودروهای درون‌سوز است و تأمین باتری این خودروها به‌تنهایی به یک پروسه جداگانه نیاز دارد.

اظهارات وزیر صمت در رابطه با تولید خودروهای الکتریکی درحالی صورت می‌گیرد که خودروسازان درزمینه تولید خودروهای درون‌سوز فعلی نیز با مشکل تأمین قطعات مواجه هستند. شرایط خدمات پس از فروش در مورد خودروهای مونتاژی نیز چندان جالب نیست. بسیاری از این خودروها پس از توقف تولید، با بحران قطعات یدکی روبه‌رو می‌شوند. بنابراین در چنین شرایطی اصرار بر تولید گسترده خودروهای برقی تنها موجب واردشدن فشار اقتصادی بر تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان خودرو خواهد شد. البته در شرایطی که جایگاه شارژ در شهرهای بزرگ وجود ندارد، خودروهای الکتریکی تنها برای مصارف کوتاه‌مدت مفید هستند و نمی‌توانند تأثیر بزرگی بر آلودگی هوا یا میزان مصرف سوخت داشته باشند.منبع خبر

Prev Post
اعتبار تیک آبی برای تلگرام چقدر است؟
Next Post
آشنایی با پراپ تریدینگ – گویا آی‌ تی

Add Comment

Your email is safe with us.

5 × 4 =

0
Close

Your cart