جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

دونرخی شدن قیمت خودروهای مونتاژی برای مصرف‌کنندگان


از ابتدای سال جاری، شورای رقابت وظیفه تعیین قیمت خودروهای مونتاژی را بر عهده گرفته و در قالب دو دستورالعمل قیمت این خودروها را اعلام کرده است. نرخ‌های مرحله دوم شورای رقابت که در تیرماه ۱۴۰۲ اعلام شد، مبنای محاسبه شرکت‌های خودروسازی برای خریداران خودرو از سامانه یکپارچه قرار گرفت.

این قیمت‌ها در مقایسه با بهمن‌ماه سال گذشته، افزایش چشمگیری را تجربه کردند، حال آنکه مشتریان سامانه یکپارچه امیدوار بودند خودروهای مونتاژی را با قیمت پیش از بهمن ۱۴۰۱ تحویل بگیرند. به همین دلیل بسیاری از مشتریان سامانه یکپارچه پس از اعلام قیمت‌های جدید، از خرید خودرو انصراف دادند. حال سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان در بیانیه‌ای جدید، تسویه‌حساب مشتریان قبل را منوط به ارائه قیمت‌های سال ۱۴۰۱ کرده است.

دو نرخ متفاوت برای قیمت خودروهای مونتاژی

بنابر اعلام سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، تسویه‌حساب مشتریانی که قرارداد آن‌ها قبل از تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ منعقد شده است، بایستی با قیمت قبل صورت بگیرد. بنابراین مشتریانی که قبل از تاریخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ تکمیل وجه کرده‌اند اما خودروی آن‌ها هنوز تحویل داده نشده است، ملزم به پرداخت مابه‌التفاوت نیستند. درنتیجه مشتریانی که سال گذشته و پیش از ۱۱ بهمن‌ماه اقدام به تسویه‌حساب با شرکت‌های خودروساز کرده‌اند، نباید هیچ‌گونه وجه اضافه‌ای پرداخت کنند.

همچنین بخوانید: حاشیه قیمت خودروهای چینی ادامه دارد؛ تحویل خودروهای ثبت‌نامی با قیمت سابق

اعلامیه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان قسمت دیگری نیز دارد. بسیاری از مشتریان خودروهای مونتاژی پس از تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ نسبت به ثبت‌نام یا تکمیل وجه این خودروها اقدام کرده‌ بودند. بااین‌حال، ممکن است که خودرو به آن‌ها تحویل نشده باشد. درصورت عدم تحویل خودرو به مشتری، فاکتور نیز به او ارائه نخواهد شد و بنابراین مشتری نمی‌تواند درخصوص مبلغ پرداختی ادعایی داشته باشد. سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان راه ثبت شکواییه را برای این گروه از مشتریان فراهم کرده است. این سازمان در اطلاعیه‌اش از دفاتر خود در سراسر کشور خواسته است تا نسبت به دریافت شکواییه و رسیدگی به آن اقدام کنند.منبع خبر

Prev Post
چرا دوربین مداربسته هایک ویژن بخریم؟
Next Post
بهترین لیبل پرینتر و فیش پرینتر کدام است؟ از کجا بخرم؟

Add Comment

Your email is safe with us.

هفده − دوازده =

0
Close

Your cart