جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

گیربکس صنعتی – انواع گیربکس صنعتی چیست و کاربرد آن ها در صنعت چیست؟


گیربکس صنعتی یک سیستم بسته است که انرژی مکانیکی را به یک دستگاه خروجی منتقل می کند. گیربکس ها می توانند سرعت، گشتاور و سایر ویژگی های خود را تغییر دهند تا انرژی را به فرمت قابل استفاده تبدیل کنند. گیربکس‌ها در دستگاه‌های مختلفی برای اهداف مختلف استفاده می‌شوند. این ماشین ها می توانند سرعت چرخش را برای افزایش گشتاور و سرعت کاهش دهند. در ادامه برخی از انواع مختلف گیربکس های صنعتی و نحوه استفاده از آنها را توضیح خواهیم داد.

گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی یک مصرف کننده کم مصرف است و از نظر اندازه جمع و جور است. این تجهیزات برای طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی استفاده می شود، اما معمولاً در عملیات های سنگین استفاده می شود. گیربکس حلزونی در ساخت پلاستیک، سیمان، لاستیک و سایر تنظیمات صنعتی سنگین محبوبیت دارد. در سنگ شکن ها، اکسترودرها، خنک کننده ها و نوار نقاله ها که همگی کاربردهای کم مصرف هستند، مفید است.

گیربکس مارپیچ از این نظر منحصر به فرد است که در زاویه ای ثابت است که در هنگام حرکت، دندان های بیشتری را قادر می سازد در یک جهت با هم تعامل داشته باشند. این ارتباط دائمی را برای یک دوره زمانی مشخص فراهم می کند. گیربکس‌های مارپیچ اکسترودر زمانی استفاده می‌شوند که سختی پیچشی باید به حداکثر برسد و برای کاربردهای کم‌صدا. گیربکس های اکستروژن در صنایع پلاستیک و ماشین هایی که نیاز به قدرت مکانیکی بالایی دارند استفاده می شود.

خطی مارپیچ کواکسیال

گیربکس مارپیچ کواکسیال برای کاربردهای سنگین ایده آل است. خطوط مارپیچ کواکسیال به دلیل کیفیت و کارایی مورد توجه قرار می گیرند. اینها با درجه بالایی از مشخصات تولید می شوند که به شما امکان می دهد نسبت بار و انتقال را به حداکثر برسانید.

گیربکس مارپیچ اریب

ویژگی مهم این نوع گیربکس، مجموعه دندانه های منحنی است که بر روی سطح مخروطی شکل نزدیک به لبه یونیت قرار دارند. گیربکس مارپیچ مخروطی برای ایجاد حرکات دورانی بین شفت های غیر موازی استفاده می شود. اینها معمولاً در معادن، در صنعت معدن و در نوار نقاله استفاده می شوند.

گیربکس مارپیچ اریب دار

گیربکس مارپیچ اریب دار به دلیل ساختار سفت و یکپارچه خود قابل توجه است که باعث می شود در بارهای سنگین و سایر کاربردها قابل استفاده باشد. این گیربکس های صنعتی هنگامی که بر روی خروجی شفت موتور صحیح نصب می شوند مزایای مکانیکی دارند. اینها بر اساس تعداد دندانه ها و چرخ دنده ها بسیار قابل تنظیم هستند. بنابراین، شما معمولاً می توانید یکی مناسب برای نیازهای خود پیدا کنید.

Worm reduction gearboxes

گیربکس های کاهنده کرم برای هدایت عملیات های سنگین استفاده می شوند. گیربکس های حلزونی زمانی استفاده می شوند که نیاز به کاهش سرعت افزایش یافته بین محورهای غیر متقاطع محور وجود داشته باشد. در این نوع گیربکس صنعتی از چرخ کرمی استفاده می شود که قطر زیادی دارد. کرم یا پیچ با دندانه های ناحیه محیطی گیربکس مشبک می شود. حرکت چرخشی کرم به دلیل حرکت پیچ مانند باعث می شود چرخ به طور مشابه حرکت کند. بیشتر این گیربکس های صنعتی در صنایع سنگین مانند کود، مواد شیمیایی و مواد معدنی کاربرد دارند.

گیربکس خورشیدی

گیربکس سیاره ای به دلیل استقامت، دقت و عملکرد متمایزش ایده آل است و به دلیل کاربردهای دقیق آن قابل توجه است. این نوع گیربکس طول عمر تجهیزات شما را افزایش می دهد و عملکرد را بهینه می کند. گیربکس های سیاره ای در یک نوع توپر توخالی یا با انواع گزینه های نصب از جمله فلنج، شفت یا پایه ارائه می شوند.

منبع: ارائه شده توسط وب سایت رهاگیربکس.منبع خبر

Prev Post
ساده‌ترین راه ثبت برند چیست؟
Next Post
معرفی بهترین موبایل های سال ۲۰۲۳

Add Comment

Your email is safe with us.

3 × چهار =

0
Close

Your cart