جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

نتفلیکس از اوایل ۲۰۲۳ مانع از به‌اشتراک‌گذاری رایگان رمز عبور توسط کاربران می‌شود


براساس گزارش جدیدی که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده است، سرویس استریم محبوب نتفلیکس می‌خواهد از اوایل سال آینده میلادی به فرایند به‌اشتراک گذاری رمز عبور حساب‌ها پایان دهد. تاکنون شایعات زیادی در این زمینه منتشر شده‌اند و نتفلیکس نیز در حال بررسی روش‌هایی برای سرکوب آن بوده است، اما اکنون به نظر می‌رسد که این تغییر قرار است از اوایل ۲۰۲۳ به‌طور رسمی عملی شود.

نتفلیکس به خوبی می‌داند که اشتراک‌گذاری رمزعبور توسط کاربران، تأثیر زیادی روی سود آن می‌گذارد، اما افزایش اشتراک‌ها در سال ۲۰۲۰ باعث شد تا رسیدگی به این مشکل را به تأخیر بیندازد. با کاهش درآمد این شرکت در سال جاری و همچنین اولین روند نزولی مشترکین سرویس در ۱۰ سال گذشته، «رید هستینگز»، مدیرعامل نتفلیکس ظاهراً تصمیم گرفته است تا به این موضوع رسیدگی کند.

دریافت هزینه اضافی برای به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور نتفلیکس

سرویس استریم

وال استریت ژورنال در گزارش خود ذکر می‌کند که نتفلکیس از سال ۲۰۲۳، از افرادی که حساب‌های کاربری خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند، درخواست می‌کند تا برای انجام این کار هزینه پرداخت کنند. در واقع، این سرویس استریم در حال آزمایش پرداخت‌های اضافی برای به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور در برخی از کشورهای آمریکای لاتین است که حدود ۳ دلار اضافی برای کاربران هزینه دارد.

در این کشورها، مالک اصلی حساب باید یک کد راستی‌آزمایی را برای افرادی که می‌خواهند به حسابش دسترسی داشته باشند، ارائه کند و نتفلیکس زمانی این کد را در دسترس کاربران قرار خواهد داد که هزینه ماهانه آن را پرداخت کرده باشند. همین تاکتیک ممکن است در ایالات متحده آمریکا نیز عملی شود.

نتفلیکس قوانین به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور را از طریق آدرس‌های IP، شناسه‌های دستگاه و فعالیت حساب اجرا می‌کند. همچنین برای جلوگیری از رویگردانی مشتریان، ممکن است این تصمیم به صورت مرحله‌ای و به آرامی انجام شود.

شرایط خدمات نتفلیکس هرگز اجازه اشتراک‌گذاری چند خانواری را به کاربران نمی‌دهد، اما این شرکت عقیده داشته است که دریافت هزینه برای ارائه یک حساب به دوستان و سایر اعضای خانواده می‌تواند باعث ناراحتی مشترکان آن شود. تخمین زده می‌شود که ۲۲۲ میلیون خانوار مشترک، رمز عبور خود را با ۱۰۰ میلیون خانوار دیگر به اشتراک می‌گذارند که اکنون نتفلیکس تصمیم گرفته است از آنها نیز کسب درآمد کند.منبع خبر

Prev Post
خرید از بهترین گل فروشی های تهران تا ارسال گل و هدیه به ترکیه و سراسر دنیا در گلمون
Next Post
آپدیت اندروید ۱۲ برای A02s و A03s سامسونگ منتشر شد

Add Comment

Your email is safe with us.

بیست − چهار =

0
Close

Your cart