جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

مرگ نزدیک به 60 هزار نفر در حدود یک ماه بر اثر ابتلا به کرونا در چین


دولت چین در گزارش جدیدی اعلام کرده است که از تاریخ 8 دسامبر (17 آذر) تاکنون حدود 60 هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها از دست داده‌اند. این افزایش چشمگیر در آمار مرگ‌ومیر در شرایطی رخ می‌دهد که پکن به‌دنبال اعتراضات خیابانی در این کشور، چندی قبل محدودیت‌های سیاست کووید صفر را به‌کلی لغو کرد.

به گزارش رویترز، «جیائو یاهوی»، رئیس اداره درمان کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) در یک نشست مطبوعاتی با رسانه‌ها اعلام کرد که آمار تلفات در ارتباط با ابتلا به کرونا در بازه زمانی 8 دسامبر تا 12 ژانویه (23 دی) مجموعاً 59,938 نفر بوده است. میانگین سنی جان‌باختگان هم 80.3 سال اعلام شده است.

خانم یاهوی می‌گوید از این میان، 5,503 نفر به‌دلیل نارسایی تنفسی پس از ابتلا به کرونا و 54,435 نفر به‌خاطر اثرات ناشی از کووید و سایر بیماری‌ها جان خود را از دست داده‌اند. طبق آمارها، 90.1 درصد از مرگ‌ومیرها در افراد بالای 65 سال رخ داده است.

موج جدید کرونا در چین ادامه دارد

به گفته NHC، مراجعه با علامت تب و بستری در بیمارستان‌ها هم مدتی پیش به پیک خود رسیده بود. بااین‌حال، ظاهراً حالا آمار مراجعه با علامت تب نسبت به اوج خود در 23 دسامبر کمتر شده است، ولی آمار بستری در تاریخ 5 ژانویه به بالاترین سطح خود رسید؛ زمانی که 1.63 میلیون نفر بستری بودند. این آمار در تاریخ 12 ژانویه به 1.27 میلیون بستری رسید.

اگرچه متخصصان بهداشت بین‌المللی حداقل 1 میلیون تلفات در رابطه با کرونا را برای سال جاری پیش‌بینی کرده بودند، اما چین از ابتدای همه‌گیری کرونا تنها از مرگ بالغ بر 5000 نفر خبر داده بود. این آمار یکی از پایین‌ترین آمارهای تلفات کووید-19 در سراسر جهان به‌حساب می‌آمد. ازاین‌رو، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و آمریکا، چین را به عدم ارائه گزارش‌های واقع‌گرایانه پیرامون وخامت همه‌گیری متهم کرده بودند.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی روز شنبه درباره موج جدید کرونا در چین با وزیر بهداشت این کشور گفت‌وگو کرد. در این جلسه مقامات پکن اطلاعاتی را درباره آمار مبتلایان، بستری‌ها و تلفات به این سازمان ارائه کردند. WHO در پایان جلسه اعلام کرد: «سازمان بهداشت جهانی درحال تحلیل اطلاعات مربوط به اوایل دسامبر 2022 تا 12 ژانویه 2023 است. این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد تا درک بهتری از وضعیت همه‌گیری و تأثیر این موج بر چین داشته باشیم.»منبع خبر

Prev Post
خرید گوشی – گويا آی‌ تی
Next Post
چرا باید پایتون یاد بگیریم؟

Add Comment

Your email is safe with us.

0
Close

Your cart