جستجو
افزودن لیست
  • شما هیچ بوکمارکی ندارید.

لیست علاقه مندی شما:0 لیست

ورود

پشت پرده تخفیف ۲۰ درصدی تسلا در بازار آمریکا چیست؟


قیمت تسلا مدل ۳ و مدل Y در ایالات متحده به‌میزان چشمگیری کاهش یافت. برخی نسخه‌ها از این دو خودرو حالا تا ۲۰ درصد ارزان‌تر از قبل هستند، امری که احتمالأ برای خریداران قبلی خوشایند نخواهد بود! در مقابل کسانی که قصد خرید این دو مدل را دارند، حتمأ از انتشار این خبر خوشحال خواهند شد، اما دلیل این تعدیل قیمت ناگهانی اما شدید از سوی تسلا چیست؟

تسلا

فروش کمتر از پیش‌بینی‌ها در آمریکا

گزارش‌های مالی از عملکرد بسیار خوب تسلا در سه‌ماهه پایانی سال حکایت دارند. اما این مسئله به بازارهای جهانی مربوط می‌شود و عملکرد تسلا در سرزمین مادری پایین‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی است. از این رو برخی کارشناسان معتقدند این کمپانی با کاهش قابل‌توجه قیمت مدل‌های پایه، می‌خواهد اوضاع خود را در ایالات متحده بهبود ببخشد. به‌بیان دیگر، تسلا با این حربه قصد دارد هدف‌گذاری‌ها در رابطه با آمار فروش را محقق کند.

شاید بپرسید آیا تحقق آمار فروش ارزش این همه تخفیف را دارد؟ در پاسخ باید گفت تحقق آمار فروش باعث اطمینان خاطر سرمایه‌گذاران می‌شود؛ ضمن اینکه در صورت عدم تحقق، ارزش سهام کمپانی‌ها افت پیدا می‌کند.

تسلا

مروری بر قیمت جدید محصولات تسلا

اگر بخواییم وارد جزئیات شویم، باید بگوییم برای خرید تسلا مدل ۳ نسخه RWD حالا باید ۴۳,۹۹۰ دلار پرداخت کرد. این رقم در مقایسه با قبل ۳۰۰۰ دلار ۶.۵ درصد کمتر است. قیمت نسخه Performance از این سدان برقی هم از ۶۲,۹۹۰ به ۵۳,۹۹۰ دلار کاهش پیدا کرده که معادل ۱۴.۲ درصد یا ۹ هزار دلار تخفیف می‌شود.

تخفیف تسلا برای مدل Y بیشتر از ارقام مذکور است. نسخه Long Range از این کراس‌اوور الکتریکی با ۲۰ درصد تخفیف حالا ۵۲,۹۹۰ دلار قیمت دارد، یعنی ۱۳ هزار دلار ارزان‌تر! با این تخفیف چشمگیر، مدل Y دوباره مشمول معافیت مالیاتی ۷,۵۰۰ دلاری می‌شود.

قیمت مدل Y

نسخه Performance از تسلا مدل Y نیز ۱۹ درصد یا ۱۳ هزار دلار ارزان‌تر شده و با پرداخت ۵۶,۹۹۰ دلار می‌توان آن را خریداری کرد. نکته تامل‌برانگیز اینکه این رقم در مقایسه با قیمت برخی از شاسی‌بلندهای چینی بازار ما و مدل‌های دست دوم کره‌ای کمتر است!

تسلا برای دو خودروهای پرچمدار مدل S و مدل X نیز تخفیف می‌دهد. سدان مدل S از این به‌بعد با ۱۰ هزار دلار تخفیف و با قیمت ۹۴,۹۹۰ دلار به فروش خواهد رسید. نسخه پلد هم ۱۵ درصد یا ۲۱ هزار دلار تخفیف خورده و قیمت آن از ۱۱۴,۹۹۰ دلار شروع می‌شود.

تخفیف تسلا

تخفیف تسلا مدل X برابر با ۹ درصد یا ۱۱ هزار دلار است. علاقه‌مندانِ این کراس‌اوور برقی برای خرید آن اکنون به ۱۰۹,۹۹۰ دلار بودجه نیاز دارند. نسخه پلد این کراس‌اوور هم ۱۴ درصد یا ۱۹ هزار دلار ارزان‌تر از قبل است و با پرداخت ۱۱۹,۹۹۰ دلار می‌توان آن را راهی پارکینگ خانه کرد.

بد نیست اشاره کنیم پیش از این بذل و بخشش سخاوتمندانه، قیمت محصولات تسلا سال قبل افزایش بی‌سابقه‌ای داشت. این شرکت حالا امیدوار است با کاهش قیمت، از قدرت رقابت‌پذیری بالایی در برابر انواع رقبای داخلی و خارجی برخوردار باشد.منبع خبر

Prev Post
چرا باید پایتون یاد بگیریم؟
Next Post
مینی کیس دست دوم یا لپ تاپ استوک بخریم یا نخریم؟ مزایا و معایب

Add Comment

Your email is safe with us.

16 − یک =

0
Close

Your cart